Skip links

O nas

O Sienkiewiczówce

Witajcie w Sienkiewiczówce – niezwykłym miejscu, gdzie pasja do przyrody i koni spotyka się z inspiracją płynącą z twórczości Henryka Sienkiewicza. Nasz kompleks to idealne miejsce dla każdego, kto szuka nowoczesnego hostelu, smakowitego bistra, profesjonalnej stajni oraz stadniny koni.

Dodatkowo, w Sienkiewiczówce organizujemy niezapomniane imprezy, które zachwycają unikatową scenerią, gwarantując wyjątkowe doznania. Odkryj razem z nami to wyjątkowe miejsce, gdzie każdy aspekt naszej oferty został starannie przemyślany, by zapewnić niezapomniane wrażenia. Nasza lokalizacja w sercu malowniczego Oblęgorka, niedaleko Kielc, to prawdziwa oaza spokoju, idealna do bliskiego kontaktu z naturą i końmi. Sienkiewiczówka, zaprasza do świata, gdzie historie nabierają życia, a każda wizyta zostawia za sobą trwałe wspomnienia

Początki Sienkiewiczówki

Sienkiewiczówka powstała w 2016 roku dzięki zaangażowaniu Anny i Michała Sienkiewiczów oraz Anny i Bogdana Dziewanowskich, którzy postanowili spełnić swe marzenie i stworzyć miejsce, gdzie miłośnicy literatury, natury oraz koni mogą znaleźć swoje miejsce na ziemi. Od pokoleń miejsce to zamieszkane i prowadzone jest przez potomków noblisty.

Położenie Sienkiewiczówki w otoczeniu natury

Sienkiewiczówka usytułowana jest u podnóża Pasma Oblęgorskiego, z leśnym rezerwatem przyrody, którego najwyższym wzniesieniem jest Barania Góra 427 m. n.p.m. Znajdziecie tam doliny rzek i wąwozy lessowe.

Magiczne miejsce wśród literackich dzieł

Nasz obiekt to nie tylko przestrzeń do wypoczynku, ale także magiczne miejsce, które przeniesie Was w świat literackich dzieł tego wybitnego polskiego pisarza.

Nasze ogromne walory naturalne

Nasze ogromne walory naturalne sprawiają, że każdy krok to odkrywanie niezwykłych krajobrazów i pejzaży. Z dala od miejskiego zgiełku oferujemy spokój i ukojenie dla duszy, jednocześnie pozostając blisko korzeni polskiej historii i literatury.

Hołd dla Henryka Sienkiewicza i unikalne atrakcje

Nasz obiekt nie tylko oddaje hołd Henrykowi Sienkiewiczowi, ale również oferuje unikalne atrakcje, które sprawią, że Wasza wizyta w Oblęgorku będzie niezapomniana. W Sienkiewiczówce znajdują się przestrzenie stworzone dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nowa Sienkiewiczówka dzięki Funduszom Europejskim

MICHAŁ SIENKIEWICZ CONLOG, SIENKIEWICZÓWKA
realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

STWORZENIE PRZEZ FIRMĘ MICHAŁ SIENKIEWICZ CONLOG, SIENKIEWICZÓWKA NOWEGO
PAKIETU USŁUG TURYSTYCZNYCH POPRZEZ BUDOWĘ OBIEKTU NOCLEGOWEGO-HOSTELU
ORAZ UTWORZENIE PARKU TEMATYCZNEGO PN. KRAINY HENRYKA SIENKIEWICZA JAKO
SPOSÓB NA ROZWÓJ POTENCJAŁU ENDOGENICZNEGO GMINY STRAWCZYN
Celem projektu jest kompleksowe rozwiązanie problemów społeczno-gospodarczych
związanych z wysokim poziomem bezrobocia rejestrowego oraz niskim współczynnikiem
przedsiębiorczości, a jakie zostały zdiagnozowane w dokumencie strategicznym Strategia
Rozwoju Gminy Strawczyn na lata 2015 – 2025. Nastąpi utworzenie nowych produktów
turystycznych w oparciu o zasoby dziedzictwa kulturowego i naturalnego w celu pobudzenia

rozwoju gospodarczego gminy,

Wartość projektu: 4 805 570,14 PLN
Dofinansowanie projektu z UE: 1 837 403,65 PLN
Wkład własny: 2 968 166,49 PLN

This website uses cookies to improve your web experience.