Skip links

O nas

O Sienkiewiczówce

Witamy Państwa na naszej stronie internetowej, poświęconej wyjątkowemu miejscu, które powstało z pasji do natury, koni oraz chęci przybliżenia postaci Henryka Sienkiewicza i jego spuścizny.

Początki Sienkiewiczówki

Sienkiewiczówka powstała w 2016 roku dzięki zaangażowaniu Anny i Michała Sienkiewiczów oraz Anny i Bogdana Dziewanowskich, którzy postanowili spełnić swe marzenie i stworzyć miejsce, gdzie miłośnicy literatury, natury oraz koni mogą znaleźć swoje miejsce na ziemi. Od pokoleń miejsce to zamieszkane i prowadzone jest przez potomków noblisty.

Położenie Sienkiewiczówki w otoczeniu natury

Sienkiewiczówka usytułowana jest u podnóża Pasma Oblęgorskiego, z leśnym rezerwatem przyrody, którego najwyższym wzniesieniem jest Barania Góra 427 m. n.p.m. Znajdziecie tam doliny rzek i wąwozy lessowe.

Magiczne miejsce wśród literackich dzieł

Nasz obiekt to nie tylko przestrzeń do wypoczynku, ale także magiczne miejsce, które przeniesie Was w świat literackich dzieł tego wybitnego polskiego pisarza.

Nasze ogromne walory naturalne

Nasze ogromne walory naturalne sprawiają, że każdy krok to odkrywanie niezwykłych krajobrazów i pejzaży. Z dala od miejskiego zgiełku oferujemy spokój i ukojenie dla duszy, jednocześnie pozostając blisko korzeni polskiej historii i literatury.

Hołd dla Henryka Sienkiewicza i unikalne atrakcje

Nasz obiekt nie tylko oddaje hołd Henrykowi Sienkiewiczowi, ale również oferuje unikalne atrakcje, które sprawią, że Wasza wizyta w Oblęgorku będzie niezapomniana. W Sienkiewiczówce znajdują się przestrzenie stworzone dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

This website uses cookies to improve your web experience.
Home
Account
Cart
Search